Co zrobić, jeśli nie dostałem się do szkoły średniej?


16 czerwca 2021
Udostępnij:

image

Doskonale wiemy jak ważny jest wybór szkoły średniej, często, to właśnie szkoła średnia definiuje naszą dalszą przyszłość – to kim będziemy, czym będziemy się zajmować zawodowo oraz to jakimi ludźmi będziemy.

Wybór szkoły to jedna sprawa, natomiast proces rekrutacji wybranej oraz przekazania dokumentacji to zupełnie dwie odrębne sytuacje.

Proces rekrutacji do szkół średniej odbywa się w dwóch etapach; zasadniczym i uzupełniającym. Jeśli nie udało Ci się dostać do wybranej szkoły w pierwszym terminie, masz okazję na wykorzystanie rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczyna się 3 sierpnia. Z reguły rekrutacja uzupełniająca odbywa się na takich samych zasadach co rekrutacja zasadnicza.

Pamiętaj, że dopiero przekazanie dokumentacji związanej z zakończeniem nauki w szkole podstawowej deklaruje przyjęcie do szkoły średniej.

Powróćmy jednak do tematu wyboru szkoły, czy zastanawiałeś się może jaka jest szkoła Twoich marzeń? Czy jesteś pewny, że szkoła, do której aplikowałeś jest dla Ciebie odpowiednia? Jeśli chcesz w szkole średniej uczyć się od praktyków zawodu, poznawać technologiczny świat, a zamiast książek chcesz przychodzić do szkoły ze służbowym laptopem – to koniecznie aplikuj do technikum programistycznego TECHNI SCHOOLS!

Pozwól, że zadbamy o Twoją przyszłość!